מידע
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
סגירה

לסלול את הדרך לענן הממשלתי ולשירותים דיגיטליים

מאת ריצ’רד מונרו, דירקטור לאסטרטגיית ענן גלובלית ב VMware

 

ערים הופכות לחכמות ויעילות יותר. חידושים כמו האינטרנט של הדברים, סנסורים חכמים ובלוקצ’יין, מניעים את הניהול וההבנה של הבינוי העירוני, רשתות התחבורה בעיר ועוד. אבל מינוף מוצלח של חידושים אלו הוא אתגר ממשי עבור ממשלות שצריכות להתמודד עם ציפיות גוברות מצד האזרחים. אזרחים אלו מעוניינים בקבלת איכות השירות שהם מקבלים במגזר הפרטי גם במגזר הציבורי. בעולם פוסט קורונה נושא זה צפוי לקבל דגש עוד יותר.

כדי לענות על ציפיות האזרחים, ממשלות צריכות להיות חדשניות וגמישות ולהציע שירותים דיגיטליים. הן צריכות לתכנן יישומים שיעמדו בדרישות אלו, וסביבות שיוכלו לתמוך בנתונים שהיישומים האלה ייצרו. כלומר יש צורך בפלטפורמות גמישות והפיכות, שנתמכות על ידי מימון שלא דורש השקעה משמעותית. באותו הזמן יש לנהל שילוב מורכב של יישומים מסורתיים ומודרניים. המקום הטוב ביותר לכך הוא הענן.

לעיתים קרובות נאמר שאימוץ הענן במגזר הממשלתי הוא איטי בהשוואה למגזר הציבורי. למעשה, ההוצאות על ענן מצד ממשלות מקומיות בארה”ב עולה על הממוצע של מגזרים אחרים- 22% ו-20.6% מהתקציב בהשוואה ל-20.4% במגזרים האחרים. זוהי עדות להצלחה של אסטרטגיית הענן שקודמה מאז 2010 בארה”ב.

באנגליה כמעט 5 מיליארד ליש”ט הוקדשו לטכנולוגיית ענן מאז 2013. בצרפת ובגרמניה מנסים לפתח תשתית אירופאית ולהפוך אותה למוגנת ולבטוחה. גם במקומות אחרים, ממשלות פונות לענן כדי להציע לאזרחים חוויות אישיות יותר וזמני תגובה מהירים יותר, שיאפשרו יעילות וחדשנות.

עבור מחלקות ה-IT כל ההתפתחות הזו מהווה אתגר משמעותי. השאלה המרכזית עבורם היא איך ניתן לנהל מערכות ממוסדות וותיקות שעדיין יתמכו ביישומים קריטיים, במצב בו כוח האדם הוא לעיתים לא מספיק. לכן ההשקעה בענן צריכה להיות גם השקעה בכישורים לניהול הפלטפורמות החדשות האלו. מבחינה זו יש גם ערך לטכנולוגיות של קוד פתוח ויש גם להשקיע באבטחת הסביבה הדינמית הזו, במיוחד כאשר מדובר במידע אישי מאד שמונח על כף המאזניים.

ממשלות רבות גם קשורות בחוזים שמגבילים אותן במעבר לענן. לפי מחקר אחד, 74% מהארגונים הניעו יישומים לענן ואז העבירו אותם לאחסון ארגוני. לכן ממשלות רבות נמצאות מאחור בהטמעה של הענן. כדי לפתור זאת נדרשת תוכנה מתאימה שיכולה להסתגל לתנאי השוק המשתנים. במקרים רבים מתאים כאן הענן ההיברידי. ענן זה יכול לעבוד תוך שיתוף סביבות רבות. ניתן למנף את ההשקעה הקיימת ולהשתמש באותם כלים מוכרים ועדיין להבטיח פיקוח ואבטחת מידע. הענן ההיברידי לא מצריך פיצול של צוותים ולכן הוא תורם ליעילות של ה-IT הוא מציע אלסטיות והנעה של עומסי עבודה לפי הצורך ורברסביליות.

VMware מאפשרת לארגונים ליצור, להריץ, לנהל, לקשר ולהגן על יישומים, בכל ענן, לכל מכשיר, בפשטות ובמהירות. הפלטפורמה מתאימה לכל היישומים בענן הציבורי, ההיברידי או במקום הארגון ומאפשרת למפתחים להשתמש במתודולוגיות החדשות ביותר כדי להאיץ את הזמן לייצור.

 

Cookie Settings