מידע
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
סגירה

איך אסטרטגיה של ריבוי עננים יכולה לפשט את המסע שלך לענן?

מאת הרווה רנו, סמנכ”ל הענן באזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה , VMware

 

השנה אני מציין את השנה העשירית שלי ב-VMware. הרבה דברים יכולים להשתנות במהלך עשור, אבל אין ספק שהשינוי הטכנולוגי שהתחולל בעשור האחרון הוא אדיר. כאשר הצטרפתי לחברה ב-2010, הדיון בנושא הענן עסק בשאלה פשוטה: ענן ציבורי או ענן פרטי.

במשך הזמן, הדיון עבר לנושא הענן ההיברידי והתמקד ברעיון שארגונים צריך לבחור בין סביבת ענן מקומית, ציבורית או פרטית. האפשרות שארגון יוכל להשתמש במגוון פתרונות ענן שונים אפילו לא עלתה על הדעת. בשנים שלאחר מכן, ראינו כמה הרעיון הזה היה רחוק מהמציאות. לארגונים לא היה קל לשלב את האפליקציות המסורתיות שלהם בסביבת הענן וליצור אפליקציות מקוריות ייעודיות לענן. עם הזמן התברר לכולם עד כמה הביצועים תלויים ביכולת לבחור את סביבת הענן המתאימה שתתמוך באפליקציות האלה.

 כעת, הביקוש הגובר לסביבות שמאפשרות לארגונים לבנות אפליקציות, להפעיל ולנהל אותן, לספק להן אבטחה ולחבר ביניהן הוביל לעידן שבו בוחרים ומשלבים בין פתרונות ענן פרטיים, ציבוריים ופתרונות ענן בעמדות קצה. כל הפתרונות האלה תומכים בעלייה הדרמטית במספר האפליקציות, שעוזרות לספק את החוויה הדיגיטלית העוצמתית והמותאמת אישית שלקוחות ועובדים מחפשים. למעשה, לפי Forrester, סמנכ”לי מערכות מידע צופים שמספר פתרונות הענן שהם משתמשים בהם – בסביבות פרטיות, ציבוריות וסביבות קצה – יגדל בשיעור של 53% בשלוש השנים הבאות, מ-5.6 היום ל-8.7 בשנת 2023, בעקבות הסתמכות רבה יותר על אפליקציות מקוריות לענן, שיאפשרו לחדשנות לבוא לידי ביטוי.

סביבות ריבוי עננים יכולות לספק מגוון יתרונות עסקיים. יחד עם זאת, הן דורשות תפעול עקבי שיאפשר להפחית את המורכבות, להפסיק את השימוש במאגרים מבודדים ולשפר את יכולת הניהול. ואכן, לפי המחקר האחרון שלנו, שהתמקד בגורמים מובילים, מקבלי החלטות ומפתחים בתחום ה-IT‏, 63% מהמגיבים הדגישו את חוסר העקביות בין פתרונות ענן בתור אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בסביבות ריבוי עננים, שאיתם העסק שלהם מתמודד.

הפחתת המורכבות היא בדיוק הסוגיה שניסינו לפתור בעזרת פלטפורמת ריבוי העננים שלנו. הפלטפורמה יכולה לתמוך בכל אפליקציה, בכל פתרון ענן ובכל מכשיר והיא מספקת שימוש קל ושקיפות מרבית.

מתכוננים להרחבה בקנה מידה משמעותי

פלטפורמות ענן מודרניות ומדרגיות מאפשרות לעסקים לבחור את פתרון ה-Hyperscaler שהכי מתאים לאופן שבו הם מעוניינים לספק את האפליקציות שלהם – Alibaba Cloud‏, AWS‏, Azure‏, Google Cloud‏, IBM Cloud‏, Oracle Cloud‏, OVHCloud או ספק ענן מקומי ייעודי. אבל הפלטפורמות יכולות לעשות זאת באופן אמין רק אם למפתחים יש את הכלים המתאימים לפיתוח בסביבות הענן השונות, בנוסף לניהול ולתפעול עקביים.

זה שינוי משמעותי – לפני עשר שנים, הבחירה ב-Hyperscaler מסוים הייתה מונעת מארגון לעבוד עם המתחרים. כעת, ארגונים יכולים לעבוד עם פתרונות שונים, שמוצעים על-ידי מגוון רחב של ספקי ענן, כולל חלק מהארגונים החדשניים ביותר בעולם. המציאות הזו מאפשרת לעסקים לגלות את הפוטנציאל המלא של הענן בדרכים שלא ראינו בעבר, ולנצל את ערכו האמיתי, אשר טמון ביכולת לספק מודרניזציה של אפליקציות, גמישות עסקית, יציבות וטרנספורמציה דיגיטלית.

 

ישנם יתרונות עסקיים ברורים שהופכים לאפשריים כשמאמצים אסטרטגיה של ריבוי עננים. למשל, בחברת Harman International , מובילה עולמית בתחום טכנולוגיית הרכב המקושרת, גילו שהיכולת להציג באופן מרוכז את כל הסביבה מרובת העננים שלהם עזרה להם לחסוך יותר ממיליון דולר בשנה בהוצאות על הענן. גם בחברת ייצור החשמל האיטלקית Ansaldo גילו שהביצועים והעצמאות שהעניק להם השימוש ב-VMware Cloud on AWS מהווים בסיס מצוין למסע שלהם לענן.

פלטפורמת ריבוי עננים אחת משנה באופן משמעותי את האופן שבו ארגונים בונים אפליקציות ומאפשרת לארגון לבחור את התשתית שהכי מתאימה לצורכי הפיתוח שלו. אנחנו נכנסים לעידן שבו עסקים יוכלו סוף-סוף לבחור מבין מגוון ספקים את הטכנולוגיה המיטבית ולהשתמש בה כדי לתמוך בחדשנות – בכל מקום שבו היא דרושה.

 

 בונים, מריצים והכול מוכן

מה שעסקים צריכים היא אסטרטגיית ריבוי עננים שתאפשר להם ליצור אפליקציות במהירות; תשמש כפלטפורמה משותפת שמספקת את כל האפליקציות; ותעזור למפתחים להשתמש בטכנולוגיות הגורמים המכילים והמתודולוגיות העדכניות ביותר כדי להגיע לשלב הייצור מהר יותר.

 ליבת הפלטפורמה צריכה לכלול גם ניהול ותפעול עקביים. הדבר יאפשר לארגונים לאמץ ארכיטקטורות של מיקרו-שירותים שמבוססות על גורמים מכילים ולייעל את האופן שבו הארגון מאמץ Kubernetes  שמקשר בין הפיתוח, התפעול והאבטחה כדי להפיק תוצר שהארגון יכול לצרוך.

הסרת המכשולים שעומדים בפני אימוץ של Kubernetes תאפשר למנהלי IT לשפר את הכישורים שלהם ובכך לתמוך בדור חדש של אפליקציות מודרניות. לדוגמה, חברת שילוח הסחורות ZIM ביחד עם VMware Pivotal Labs העבירה את צוותי התוכנה שלה למודל של אפליקציות מקוריות לענן, ובכך קיצרה את הזמן שנדרש כדי לספק אפליקציות למשתמשים – מחודשים למספר ימים בלבד. האפליקציות האלה שיפרו את חוויית הלקוח הכוללת ואפשרו לצוותים של העסק לקבל את הגישה המהירה והאוטומטית שנחוצה כדי לקבל החלטות אפקטיביות.

 

להתכונן לעתיד

 אסטרטגיית ריבוי העננים צריכה לקבל מקום מרכזי בתפעול ה-ITהיא משמשת כבסיס ייחודי ואוניברסלי שמאפשר לשפר את החדשנות; בסיס שמעניק למפתחים את החופש שהם צריכים כדי להיות חדשניים ומספק למחלקות ה-IT אבטחה ותפעול עקביים. עסקים שבוחרים להעמיד אסטרטגיה כזו במרכז תפעול ה-IT יוצרים לעצמם את הגמישות הדרושה כדי לעמוד בחזית החדשנות.

יחד עם זאת, אנחנו רחוקים מסופו של המסע לענן. עשר השנים האחרונות היו מסע מדהים, ומי יודע לאן עוד הדרך מובילה? מה שאני יכול לומר הוא שלא נראה את ההתקדמות שכולנו רוצים ללא עקביות. העקביות הזו קריטית כדי לקשר בין פתרונות ה-Hyperscaler לספקי הענן המובילים בעולם ולעזור לארגונים להפוך לגמישים יותר, לשפר את יכולת החדשנות שלהם ולהתבלט בתחומם בעזרת איכויות ייחודיות. בקיצור – לאפשר להם לנהל ולמצות את השינוי מעמדה טובה יותר.

Cookie Settings